51 قصه در بیستمین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی روایت می شود

بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی

بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی

باشگاه نقالان _ گروه خبر : 51 قصه در بیستمین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی روایت می شود . رقابت‌های بخش ملی و بین‌الملل بیستمین جشنواره‌ ‌بین‌المللی قصه‌گویی در حالی دوم بهمن آغاز به کار می‌کند که 44 قصه‌گو از سراسر ایران و 7 قصه‌گوی خارجی در این رویداد فرهنگی به نقل داستان‌های خود می‌پردازند. به گزارش باشگاه نقالان به نقل از ایرنا و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، 10 نوجوان برگزیده، یک پدربزرگ و یک مادربزرگ، مربیان قصه‌گوی کانون، قصه‌گویان آزاد، قصه‌گویان بخش فراگیر، ‌قصه‌گویان رضوی و قصه‌گویانی از 7 کشور دنیا در این روزها قصه‌های خود را برای مخاطبان نقل می‌کنند.
بر اساس جدول منتشر شده، رقابت‌های بخش ملی در روزهای دوم و چهارم بهمن 1396 خواهد بود و در رقابت بخش بین‌الملل که سوم بهمن برگزار می‌شود علاوه بر قصه‌گویان خارجی، چهار قصه‌گوی ایرانی نیز حضور دارند.
در روز نخست این رقابت‌ها دو قصه‌گوی برتر بخش فراگیر داستان‌های خود را نقل می‌کنند، 10 قصه‌گوی نوجوان برتر این رقابت‌ها نیز در روز 4 بهمن به روی صحنه می‌روند.
قصه‌گویان داخلی قرار است داستان‌هایی از شاهنامه؛ داستان‌هایی با محوریت امام رضا (ع)، داستان‌های بومی استان‌های مختلف و داستان‌هایی را از کتاب‌های منتشر شده در حوزه‌ کودک و نوجوان روایت کنند و در گزینش قصه‌گویان خارجی نیز سعی شده است تا علاوه بر معیارهای حرفه‌ای،‌ روایت داستان‌های متنوع از سراسر جهان برای مخاطبان ایرانی مد نظر قرار گیرد.
بر اساس این گزارش، حضور علاقه‌مندان در تمامی این اجراها آزاد است و مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تمام روزهای برگزاری جشنواره از ساعت 8:30 تا 12 صبح و بعد از ظهر روزهای دوم و چهارم بهمن از 14 تا 17:30 و نهایتا روز سوم بهمن از ساعت 14 تا 15:30 میزبان این علاقه‌مندان خواهد بود.
مراسم پایانی و اهدای جوایز برگزیدگان این جشنواره پنج‌شنبه پنجم بهمن برگزار می‌شود.
معرفی داوران ملی و بین‌المللی جشنواره قصه‌گویی
داوران بیستمین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دو بخش ملی و بین‌الملل معرفی شدند.
شش داور ایرانی و دو داور خارجی قضاوت آثار بیستمین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی را بر عهده دارند.
با اعلام دبیرخانه‌ این جشنواره در بخش ملی اکرم قاسم‌پور، مسلم قاسمی و محمد سیمزاری و در بخش بین‌الملل رضا فیاضی، حمید جبلی، حسن دولت‌آبادی، دیالما مادلار منس از فلیپین و رخسانا خان علی از کانادا در روزهای دوم تا پنجم بهمن آثار 30 قصه‌گوی ایرانی و 7 قصه‌گوی خارجی را داوری خواهند کرد.
آثار 5 قصه‌گوی ایرانی به بخش بین‌الملل راه یافته است و آثار سایر هنرمندان کشورمان در بخش ملی ارزیابی خواهد شد.
اکرم قاسم‌پور کارگردان و عضو هیات علمی دانشکده‌ هنر است و مسلم قاسمی علاوه بر کارگردانی و تالیف کتاب‌های متعدد، مقاله‌هایی را در حوزه‌ نمایش عروسکی تالیف کرده و محمد سیمزاری نیز نویسنده، شاعر و کارگردان است.
رضا فیاضی کارگردان، نویسنده و بازیگر، حمید جبلی کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و بازیگر، حسن دولت‌آبادی نمایش‌نامه‌نویس، کارگردان و پژوهش‌گر، در کنار این هنرمندان نام آشنای سینما و تلویزیون نیز مادلار منس و رخسانا خان‌علی به عنوان قصه‌گویان و نویسندگان نام آشنای فیلیپین و کانادا 13 اثر بخش بین‌الملل را ارزیابی خواهند کرد.

 اجرای برگزیدگان جشنواره قصه‌گویی در نقاط مختلف تهران
در روزهای برگزاری بیستمین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی، 16 قصه‌گوی ایرانی و خارجی در نقاط مختلف تهران قصه‌های خود را برای مخاطبان نقل خواهند کرد.
همچون سال‌های گذشته قصه‌گویان حاضر در جشنواره‌ قصه‌گویی کانون پرورش فکری در بین کودکان کار و بی‌سرپرست و در سراهای محله و فرهنگسراها حضور می یابند.
این اجراها، روزهای دوم تا چهارم بهمن در مراکزی همچون مدرسه طباطبایی و کودکان شوش، سرای محله باغ آذری، فرهنگ‌سرای ملل، موزه عروسک‌ها، شیرخوارگاه آمنه، حوزه هنری، مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی و مرکز علوم و نجوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انجام می شود.
بنا به اعلام‌ دبیرخانه‌ جشنواره در انتخاب این قصه‌گویان سعی شده است نقل داستان‌های بومی و محلی،‌ داستان‌های بین‌الملل و داستان‌های رضوی با توجه به نیازهای مخاطبان مورد توجه قرار گیرد.
بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دوم تا پنجم بهمن ماه در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری برگزار می شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

گواهی شرکت‌کنندگان در نخستین دوره جشنواره ملی عکس شاهنامه آماده شد

باشگاه نقالان _ گروه خبر : گواهی شرکت‌کنندگان در نخستین دوره جشنواره ملی عکس شاهنامه ...