نشست معرفی نمایشنامه «سیاوش» نوشته فریدون رهنما در قهوه خانه آریوبرزن برگزار می شود

 

سیاوش فریدون رهنما

باشگاه نقالان_ گروه خبر : نشست معرفی نمایشنامه «سیاوش» نوشته فریدون رهنما برگزار می شود . نشست معرفی نمایشنامه «سیاوش» نوشته فریدون رهنما که بر پایه داستان شاهنامه فردوسی شکل گرفته در قهوه خانه آریوبرزن به نشانی لاله زارنو, کاشی 365 برگزار می‌شود.
به گزارش باشگاه شاهنامه پژوهان نشست معرفی نمایشنامه «سیاوش» نوشته فریدون رهنما که بر پایه داستان شاهنامه فردوسی شکل گرفته، پانزدهم دی‌ماه، 10 تا 12 صبح در قهوه خانه آریوبرزن برگزار می‌شود. این نمایشنامه را که زیر نظر فریده رهنما و در نشر دانه در سال جاری منتشر شده است، انسیه ملکان، شکوفه شهیدی، مریم باقری، پیام صیادی، فریده رهنما، میترا ریشار، افروز فروزند و مهتاب نوبهار نقش‌خوانی می‌كنند.

فریدون رهنما (زاده ۲ خرداد ۱۳۰۹ – درگذشته ۱۷ مرداد ۱۳۵۴) شاعر، روزنامه‌نگار و سینماگر اهل ایران است. رهنما در دوران کوتاه عمر خود به ساختن ۳ فیلم کوتاه و انتشار پنج دفتر شعر به زبان فرانسه و یک دفتر شعر به فارسی و نگارش ده‌ها مقاله در نقد سینما و ادبیات مبادرت ورزید و در تمامی آثارش کوشید تا با نگاهی معاصر از پیشینه تاریخی فرهنگ ایران بهره‌برداری کند که از آن جمله می‌توان به منظومه‌ای برای ایران و فیلم‌های «سیاوش در تخت جمشید» و «پسر ایران از مادرش بی‌اطلاع است» اشاره کرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

گواهی شرکت‌کنندگان در نخستین دوره جشنواره ملی عکس شاهنامه آماده شد

باشگاه نقالان _ گروه خبر : گواهی شرکت‌کنندگان در نخستین دوره جشنواره ملی عکس شاهنامه ...