برگزیدگان بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی تجلیل شدند

بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی

باشگاه نقالان _ گروه خبر : برگزیدگان بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی تجلیل شدند. بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی با معرفی برگزیدگان خود در بخش‌های مربیان، آزاد، رضوی، نوجوانان، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و فراگیر به کار خود پایان داد.به گزارش باشگاه نقالان به نقل از  خبرنگار فرهنگی ایرنا، اختتامیه بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی روز پنجشنبه برگزار و از برگزیدگان و تقدیرها در 6 بخش تجلیل شد.

**برگزیدگان بخش پدربزرگ و مادربزرگ
در این بخش سلطانعلی دریادل پدر بزرگ 64 ساله از آذربایجان غربی به خاطر نقل قصه «فیل مغرور و گنجشک پرزور » و مریم علی محمدی مادربزرگ 57 ساله با نقل قصه « بهترین نان برای مهربان ترین حیوان» برگزیده شدند.

**بخش داستان نویسی رضوی
مرضیه فعله گری، معصومه کریمی و آسیه رحمتی برگزیدگان بخش داستان نویسی رضوی بودند.

**بخش مقاله نویسی رضوی
در این بخش فاطمه رنجبر به دلیل نوشتن مقاله ای با موضوع «بررسی تطبیقی توجه به مهارت های اجتماعی در قصه گویی ایرانی و خارجی» رتبه اول را کسب کرد.
زهره رهنما و عزیزه ریحانی منفرد به طور مشترک به خاطر مقاله « کارکردهای روان شناختی قصه گویی پریان در کودکان با تکیه بر شاهنامه و داستان های شارل پرو» رتبه دوم را کسب کردند.
مهری فلاح نیز به دلیل نگارش مقاله « قصه های کودک و نوجوان، امکانی موثر برای دست یابی به جامعه سالم و متعال بزرگسالی » حایز رتبه سوم شد.

**بخش فراگیر
در این بخش سپیده ابراهیمی و طاهره بشیر با قصه های « دخترک موفرفری» و « سه تخم هندوانه» برگزیده شدند.

*بخش نوجوان
ماهانا آقا داوود، سجاد اسماعیلی و عسل اعظمی نیز به ترتیب نفرات اول تا سوم شدند.

**بخش بین الملل
باربارا آمارال از کشور برزیل با قصه «خوان تولو»، پرسا صدایی آذر از ایران با قصه «نمک و پادشاه» و جان تیتی نامای از کشور کنیا با قصه «چاگوار رافیکی » به ترتیب نفرات اول تا سوم بخش بین الملل جشنواره شدند.

** بخش ملی
در این بخش نیز محسن ساجدی فر از استان خراسان رضوی رتبه اول را کسب کرد و ربابه هاشمی از استان مازندران و طوبا شیرکانی از بوشهر مشترکا رتبه دوم را بدست آوردند .
محمد جواد جعفری ازاستان کرمان و آرزو حقیقی از استان فارس نیز بطور مشترک رتبه سوم را از آن خود کردند.
در این بخش ملیحه کرمی و منیژه واحد قازیانی نیز شایسته تقدیر شدند.
به گزارش ایرنا، بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با حضور 52 قصه‌گوی ایرانی و خارجی در بخش‌های مربیان، آزاد، رضوی، نوجوانان، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و فراگیر از دوم بهمن در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز به کار کرد.
در این جشنواره علاوه بر حضور 8 قصه‌گوی خارجی، 30 مربی و قصه‌گوی آزاد از سراسر کشور به رقابت در بخش ملی و بین‌الملل پرداختند.
قصه‌گویان داخلی داستان‌هایی از شاهنامه؛ داستان‌هایی با محوریت امام رضا (ع)، داستان‌های بومی استان‌های مختلف و داستان‌هایی را از کتاب‌های منتشر شده در حوزه‌ کودک و نوجوان روایت کردند و در گزینش قصه‌گویان خارجی نیز سعی شد تا علاوه بر معیارهای حرفه‌ای،‌ روایت داستان‌های متنوع از سراسر جهان برای مخاطبان ایرانی مد نظر قرار گیرد.ش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

گواهی شرکت‌کنندگان در نخستین دوره جشنواره ملی عکس شاهنامه آماده شد

باشگاه نقالان _ گروه خبر : گواهی شرکت‌کنندگان در نخستین دوره جشنواره ملی عکس شاهنامه ...